Poznaj trenerów "Voice of Poland"

 Poznaj trenerów "Voice of Poland"

Nowa edycja, więc i nowi jurorzy. Poznajcie trenerów - gwiazdy polskiej sceny muzycznej, którzy będą oceniać uczestników.

justyna 2

Justyna Steczkowska

Osoba nietuzinkowa, wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się 4-oktawową skalą głosu!

Dzięki niesamowitemu talentowi zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl. Jej singiel „Dziewczyna Szamana” został okrzyknięty „Hitem 1995 roku”. Za talent oraz muzyczne osiągnięcia Justyna Steczkowska została uhonorowana prestiżowymi nagrodami muzycznymi w naszym kraju, m.in. pięcioma Fryderykami w kategoriach: Album Roku Pop – „Dziewczyna Szaman”, Piosenka Roku – „Oko za oko, słowo za słowo”, Wokalistka Roku, Fonograficzny Debiut Roku (1996 rok), Album Roku Etno/Folk - „Alkimja” (2002 rok), dwoma Wiktorami dla Najlepszej Artystki Roku i Najlepszej Piosenkarki (1997 rok).
 Wokalistka ma na koncie 13 studyjnych albumów. Ostatni z nich – zatytułowany „XV” (2012 rok), jest podsumowaniem 15-letniej kariery gwiazdy. Płyta otrzymała wyłącznie pozytywne recenzje.

marek

Marek

Piekarczyk

Legenda polskiego heavy metalu. Wokalista, kompozytor, autor tekstów. Na scenie muzycznej od 1969 roku. W 1981 roku dołączył do grupy TSA (Tajne Stowarzyszenie Abstynentów). To był przełom w jego karierze.

W dzieciństwie chciał być królem. Gdyby nie był muzykiem, zajmowałby się ceramiką i malarstwem. Nie wyobraża sobie życia bez kobiet i 3,5-letniego synka Filipa.

Marek Piekarczyk wspólnie z TSA zagrał ponad 2000 koncertów, m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Belgii, Holandii, Rosji, Francji, Finlandii i Niemczech. W 1992 roku muzyk wyjechał do Nowego Jorku, gdzie mieszkał przez sześć lat. Po powrocie do Polski artysta ponownie zaczął grać z TSA oraz stworzył autorski projekt muzyczny „Marek Piekarczyk i Przyjaciele”. W 2009 roku na rynku ukazał się debiutancki album Marka Piekarczyka „Źródło”. Płytą tą Piekarczyk złożył hołd artystom, którzy zapoczątkowali erę rock’n’rolla w Polsce. Wokalista TSA dał się poznać również jako aktor. W 1986 roku rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym  w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w polskiej wersji rock-opery Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar”. Było to jedno z najważniejszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń artystycznych tamtych czasów.

 

marysua

Maria Sadowska

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska.

Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 10 płyt (w tym dwie wydane w Japonii). 

Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”, który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Victorem Daviesem. Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. 

Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu - zeszłoroczna płyta „Dzień Kobiet" zebrała pochlebne recenzje i pokazała, jak bardzo Maria jest zaangażowana w sprawy kobiet. Cały projekt został doceniony min. prestiżową nagrodą „Okulary Równości". 

Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka nie zwalnia tempa. W marcu odbędzie się wyczekiwana premiera jej kolejnego albumu zatytułowanego „Jazz na ulicach". Tym razem Maria pojawi się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie gatunków, wokół których od lat oscyluje, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic.

t&b

Tomson i Baron

z zespołu Afromental

Podwójna dawka talentu, energii oraz spontaniczności. Tomson i Baron ­– członkowie cieszącego się wielką popularnością zespołu Afromental, pną się po szczeblach kariery i udowodnili, że mają wielki talent.

Zespół Afromental, który istnieje na od 2004 roku, może pochwalić się wieloma sukcesami. Dziesiątki tysięcy sprzedanych płyt, liczne nagrody muzyczne (w tym nagroda MTV EMA 2010 dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy) oraz wiele cieszących się niezwykłą popularnością hitów to najlepszy dowód na to, że członkowie zespołu żyją muzyką i wiedzą, jak osiągnąć sukces.

Wokalista, autor tekstów, kompozytor i współzałożyciel zespołu Afromental Tomasz „Tomson” Lach może pochwalić współpracą z wieloma polskimi artystami. Brał też udział w licznych projektach 
 hip-hopowych. Prywatnie – fan koszykówki i gier wideo. Uwielbia kuchnię azjatycką oraz filmy „Rejs” Marka Piwowskiego i „Miś” Stanisława Barei.

Aleksander Milwiw-Baron to producent, kompozytor i multiinstrumentalista, laureat pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych „Coke Live Fresh Noise”. Dotychczas, najbardziej przełomowym momentem w jego życiu była przeprowadzka do Warszawy. Będąc dzieckiem, marzył o byciu Slashem i Michaelem Jacksonem.